271603 Robin – recenzja

Serii Nexo Knigts, jak to mówi dzisiejsza młodzież, nie ogarniam. Nie przemawia ona do mnie. Dlatego też nie będę się starał przybliżać informacji, historii czy też tła tej serii. Na pewno jest więcej ode mnie osób, które w tym temacie posiadają większą wiedzę i zapewne się nią podzielą.
Foil Pack 271603 to dodatek do magazynu Lego Nexo Knights wydawanego w Polsce przez Media Service Zawada sp. z o. o. Sama gazetka jest dla mnie bezwartościowa, więc przewertowałem ją pobieżnie szukając instrukcji i zapowiedzią kolejnego magazynu do którego przewidziano dwa całkiem ładne “goblinowe pająki”.
1 2 3
Seria: Nexo Knights
Rok: 2016
Numer: 271603
Elementów: 23
Cena za jeden element: n/d
Waga modelu: 13 g
Waga zestawu (model z gazetką): 71 g
Model alternatywny: nie
Cena: gratis do magazynu za 9,99 zł
Instrukcja znajdująca się na czwartej stronie miesięcznika zamieszczona została pod opisem Robina Underwooda, czyli minifigurki z recenzowanego foil packa. Proces budowy przedstawiono w dwóch nieskomplikowanych krokach. Złożenie zestawiku zajmuje kilkadziesiąt sekund, więc próżno tu szukać jakiejś rozrywki.
Foil pack ma standardowe wymiary 10 cm x 14 cm. Przód woreczka opatrzony jest dużą grafiką Robina, zdjęciem gotowego modelu i minifigurki oraz logami Lego, Nexo Knights i informacją o tym, że foil pack jest edycją limitowaną.
Z tyłu nic nowego: ostrzeżenie przed zadławieniem, informacja o dystrybutorze, numer zestawu i element w skali 1:1 – “naramienne narzędzie wielofunkcyjne”.
4 5
Foil pack ten nie znajduje się jeszcze w żadnym ze znanych mi serwisów poświęconych częściom Lego (Bricklink, Brickset, Peeron), więc ciężko mi określić ze stuprocentową pewnością, które części są nowe. Zapewne Trans Orange Panel 1 x 2 x 1 with Rounded Corners jest częścią w nowym kolorze (wprowadzoną w bieżącym roku). Wydaje mi się, że to, nazywane w gazetce, “naramienne narzędzie wielofunkcyjne” może być nowością (przejrzałem wszystkie akcesoria do mninifigurek na BL i tego czegoś nie znalazłem).
W paczuszce dostajemy całkiem przyjemną minifigurkę Robina. Nie jest nowością, gdyż pojawił się juz we wcześniejszym poly bagu 30372. Robina wyposażono we włoscy cielistego koloru, jednostronnie zadrukowaną główkę z zawadiackim uśmiechem, piegami i uniesioną brwią, tors z dwustronnym nadrukiem – bardzo ładny i szczegółowy oraz w krótkie nogi. Jedynym minusem jest to, że figurka jest bardzo niestabilna kiedy jest wyposażona w swoje narzędzia.
7 8 9
Koń (jak to można nazwać koniem?) jest pokraczny i kompletnie mi się nie podoba. Poza 30375 Blue Torso Mechanical, który robi tutaj za głowę i wygląda jeszcze jako tako, reszta wydaje się być zlepkiem całkowicie przypadkowych części.
Foil pack i tak uważam za udany dzięki bardzo przyjemnej minifigurce i akcesoriom, w które go zaopatrzono.

 

Podziel się notką:

wesyr

One Comment

Dodaj komentarz