75127 Ghost – recenzja + speed build

Cieszę się niezmiernie, że moja kochana kobieta jest w gorącej wodzi kąpana. Nie mogąc doczekać się mojej reakcji na ponad tydzień przed urodzinami podarowała mi klocki Lego. Oczywiście jest to zestaw 42127 Ghost, z tegorocznej serii Microfighters. Dziękuję za zabawkę 🙂

 

Jest to kolejny model oparty na animowanym serialu Star Wars: Rebels. Akurat tak się złożyło, że w celach poznawczych, obejrzałem właśnie odcinek pilotażowy pierwszego sezonu “Iskra Rebelii”. Miło, że w tym odcinku poznajemy Herę Syndullę i pilotowanego przez nią Ducha (czyli statek Ghost). Sam serial ewidentnie przeznaczony jest dla dzieci, choć i starszym może się podobać, bo zrobiony jest profesjonalnie. Dla mnie jest jednak zbyt infantylny i raczej po kolejne odcinki nie sięgnę. Nie przeszkodzi mi to w kolekcjonowaniu pojazdów opartych na tym serialu.
Dzięki temu, że obejrzałem ten pilotażowy odcinek serialu mogę stwierdzić, że model w jakiś sposób nawiązuje do oryginału.

Seria: Star Wars, Microfighters Series 3, Rebels
Rok: 2016
Numer: 75127
Elementów: 104 (BL 100, czyli bez elementów składowych figurki)
Minifigurki: 1
Cena za jeden element: 0,38 zł
Waga modelu: 64 g
Waga zestawu (pudełko z zawartością): 108 g
Model alternatywny: nie
Cena: £8.99 / $9.99 / 9.99€ / 39,99 zł

Spis części:
Bricklink
Brickset

 Pudełko i zawartość

Pudełeczko ma standardowe wymiary dla tej podserii, czyli 14 cm x 12 cm x 4,5 cm i waży niecałe 110 gram. Środek frontu zajmuje duże zdjęcie gotowego Ducha wprowadzonego w ruch. Znajduje się gdzieś w przestrzeni kosmicznej w niewielkiej odległości od planety Lothal. Jest ostrzeliwany przez widoczne w znacznej odległości TIE fightery. Poza tą scenką widzimy oczywiście loga, Lego, Star Wars, Disney, Microfighters oraz informację o tym, że model należny do trzeciej serii tych miniaturek.
Na rewersie pudełka głównym punktem programu również jest duże zdjęcie modelu Ghosta, tutaj gonionego już przez swojego antagonistę z pary (modele Microfighters połacozne są w pary przeciwników – jeden model należy do Rebeliantów, drugi do Imperium), czyli 75128 TIE Advanced Prototype. Mniejsze zdjęcie pokazuje możliwość strzelania z blastera na groszki. U dołu grafiki przedstawiono wszystkie sześć modeli tegorocznej serii.
Jeden z dłuzszych boków tradycyjnie juz przedstawia jeden z elementów zestawu w skali 1:1. Tym razem trafiło na minifigurkę pilota Ghosta, czyli Herę Syndullę.

 

 

 

Wewnątrz wypełnionego niemal w całości kartonika znajdujemy:
– dwa nienumerowane woreczki z klockami
– złożoną na pół instrukcję

 

 

 

Po raz kolejny doczepię się do złożonej instrukcji – wystarczyłoby wydrukować ją w mniejszym o 5-6 mm formacie i byłoby po sprawie.
Instrukcja składa się z 32 stron sklejonych na grzbiecie. Poza procesem budowy, który składa się z 29 kroków, zamieszczono spis części oraz reklamy Lego klubu i tegorocznej serii Microfighters.

 

 

Nowych części w tym zestawie nie znajdziemy. Jedynie jeden z klocków otrzymał nowy kolor:

553c – Added on  Trans-Clear Brick, Round 2 x 2 Dome Top – Hollow Stud with Bottom Axle Holder x Shape + Orientation – 1 szt

Zestaw został zaopatrzony we wspomnianą wcześniej minifigurkę Hery Syndulli, która została użyta przez TLG po raz drugi – wcześniej również w modelu Ducha, ale w większej skali – 75053 The Ghost z 2014 roku. Hera ma unikatowe nakrycie głowy – szara chusta, z wystającymi puklami włosów (czy czułek – ciężko stwierdzić) i nadrukowanymi goglami. Zielona główka jest nadrukowana dwustronnie – z pogodnym i skupionym wyrazem twarzy. Brązowo pomarańczowy tors jest również dwustronnie zadrukowany i  wraz z pomarańczowymi zadrukowanymi nogami wygląda bardzo ładnie.

 

9101112

 

Budowa i gotowy model

Proces budowy modelu jest prosty, tak jak i poprzednich modeli z tej serii. Złożenie zabawki zajmuje kilka minut.

Gotowy model wraz z elementami zapasowymi.

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie

 

Za zdecydowanie niewielkie pieniądze dostajemy do rąk stuelementowy zestaw z przyjemnym modelem. Mikro-duch nawiązuje do swojego pierwowzoru, który jest obdarzony dużą ilością szczegółów, które w tej malutkiej skali są nie do odtworzenia. Pomimo tego zabawka jest ładna, cieszy oko i powędrowała na podstawkę monitora obok AT-DP i Wookiee Gunship.
Model ma kilka funkcjonalności – poza “wziuum”, ruchome cztery skrzydła i strzelający groszkami blaster.

Plusy
+ niska cena
+ trochę zróżnicowanych części do kolekcji
+ unikatowa minifigurka

Minusy
– złożona na pół instrukcja

Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości na flickr.

Podziel się notką:

wesyr

2 Comments

Dodaj komentarz