911610 Probe Droid – recenzja

Wraz z najnowszym wydaniem magazynu Lego Star Wars dostajemy foil pack Probe Droid, w magazynie nazwana Sondą Imperialną. Sonda ta w uniwersum Gwiezdnych wojen nazywana jest też Viper Probe Droid, Imperial Probe Droid lub Viper Probot. Służyła ona Imperium do badania dalekiego kosmosu i akcji zwiadowczych. Mogły być wyposażone w tarcze, blastery oraz mechanizm samozniszczenia. Pierwszy raz pojawia się w piątej części filmowej sagi (biorąc pod uwagę kolejność kręcenia filmów).

Saszetka jest dodatkiem do gazetki, której najciekawsza część to zapowiedź kolejnego numeru, do którego dodany będzie foil pack z AAT – na zdjęciu wygląda na prawdę zacnie. Poniżej fotografie okładki aktualnego numeru i zapowiedzi kolejnego.

Seria: Star Wars
Rok: 2016
Numer: 911610
Elementów: 21
Cena za jeden element: n/d
Waga modelu: 11 g
Waga zestawu (model z gazetką): 90 g
Model alternatywny: nie
Cena: gratis do magazynu za 9,99 zł

 

Foil pack swoimi wymiarami nie odróżnia się od swoich poprzedników i liczy sobie 14 cm x 10 cm x 1 cm. Przód saszetki opatrzony jest dużym zdjęciem złożonej zabawki na srebrnym tle. W oddali widać kolejną sondę i jakiś niewielki wybuch. Widzimy też napis z nazwą “Probe Droid” oraz oznaczenie edycji limitowanej. Poza tym znajdujemy tu oczywiście loga Lego, Star Wars i Disney. 

Tył woreczka nie stanowi żadnej nowości. Skupiono się tu głównie na ostrzeżeniu przed możliwością zadławienia. Poza tym widzimy numer zestawu oraz jeden z elementów zabawki w skali 1:1. Tym razem trafiło na Tile, modifed 1×1 with Clip. 


Zawartość opakowania to 21 elementów, z których zdecydowana większość jest w kolorze czarnym. Na Bricklink i Brickset nie ma jeszcze spisu elementów, więc nie mam 100% pewności czy są tu jakieś nowe elementy. Ale wydaje mi się, że nie. Jest za to kilka ciekawych klocków. 

Instrukcja zamieszczona w magazynie ma format A4 i przedstawia proces budowy składający się z ośmiu kroków. Złożenie modelu zajmuje mniej niż minutę i nie sprawia żadnych problemów.

Złożony model wygląda całkiem przyjemnie, ale nie porywa jakoś specjalnie, jak na przykład Naboo Starfighter czy Landspeeder. Nawet w tak małej skali przypomina oryginał, który ma odwzorowywać. Foil pack zawiera kilka przydatnych części. 

 

Podziel się notką:

wesyr

Dodaj komentarz