271604 – Szalone Globlinowe Pająki – recenzja

Minęły trzy tygodnie od ostatniej recenzji, która był foil pack ze świata Gwiezdnych wojen. Przez ten czas w kioskach pokazały się kolejne gazetki Lego a wraz z nimi nowe foil packi. Tym razem biorę na warsztat magazyn Lego Nexo Knights i dodatek 271604, czyli “Szalone Globlinowe Pająki”.

Niestety po raz kolejny wyjdzie na jaw moja niewiedza w dziedzinie Nexo Knights. Nie wiem czy występują tam jakieś gobliny – wydaje mi się, że nie. Stąd istnienie goblinich pająków jest nieco wątpliwe. Ale niech będzie – w końcu to nie średniowieczny Castle, a jakiś magiczny Nexo.

Foil pack jest dodatkiem do magazynu, którego dla mnie jest bezwartościowy. Jedyną wartą uwagi informacją jest zapowiedź kolejnego numeru, w którym znajdziemy dodatek w postaci Żołnierza Lawy. Jego irokez i czerwona główka na pewno będą przydatne.

 

Seria: Nexo Knights
Rok: 2016
Numer: 271604
Elementów: 28
Cena za jeden element: n/d
Waga modelu: 12 g
Waga zestawu (model z gazetką): 70 g
Model alternatywny: nie
Cena: gratis do magazynu za 9,99 zł
Woreczek ma standardowe wymiary, czyli 14 cm x 10 cm x 1cm i waży mniej więcej 28 gram. Front opakowania zajmują patrząc od góry loga Lego, Nexo Knights, a pod nimi duże zdjęcie dwóch gotowych pająków na fioletowym tle. W tyle widać jakąś księgę potworów lub czarów, a wyraźnie przedstawione stalowe łańcuchy sugerować mogą, że pająki goblinów z nich tkają sieci.

Tył foil packa utrzymany jest w niebieskiej, charakterystycznej dla Nexo Knights kolorystyce. Oczywiście dominują tu ostrzeżenia przed zadławieniem. Oprócz nich znajdziemy tu informacje o dystrybutorze, prawach autorskich, numer zestawu oraz element w skali 1:1 – tym razem jest to czarna noga pająka zakończona czerwonym rogiem.

Wewnątrz woreczka znajdujemy 28 klocków, z których nowe lub przynajmniej nieczęsto występujące to (moim zdaniem, na bricklinku, peeron czy bricksecie nie ma spisu części) czerwona główka z nadrukiem pyska pająka oraz Trans Orange round plate z otworem.

Instrukcja zamieszczona na czwartej stronie magazynu składa się z dwóch kroków. Jak można się domyślić złożenie dwóch małych modeli nie jest trudne i zajmuje dosłownie moment.

Złożony model jest bardzo przyjemny i fanom Lego Nexo Knights powinien przypaść do gustu. Zapewne też część z was może go z powodzeniem wykorzystać w jakiejś makiecie osadzonej w tym świecie. Dla handlujących na BL może to być dostawca części na sprzedaż. Dla mnie osobiście nie są te pająki do niczego potrzebne.

the lord of the rings, frodo baggins, lego, 30210, polybag, recenzja, zestaw lego, nowości lego, blog o lego, lego blog, ilość części, ilość klocków, zdjęcia lego, film lego, film o lego, gazetka lego star wars, gazetka ninjago, gazetka nexo knights, magazyn lego, minifigurka, minifig, technic, vikings, star wars, gwiezdne wojny, fiol pack, review, recenzja, zdjęcia lego, zdalnie sterowany, ir, architecture, lord vader, castle, zamki, moc, zamek, figurka, makieta, ninjago, nexo knights, nexo, friends, duplo, blog o lego, blogi o lego, blog lego, sklep lego, lego po 30, #legopo30, rc, eurobricks, eurobricks.com, 10193, ecto-1, ghostbusters, super heroes, gwiezdne wojny, qsiffy, steampunk, globlin, globlin spider, gazetka nexo knights, probe droid, aat, at-dp

Podziel się notką:

wesyr

3 Comments

  1. To nie sa gobliny, tylko globliny. Skaczące piłki wypełnione energią, zrobione z płonącej lawy. A globlinowy pająk to globlina z ciałem pająka. Same figurki stanowią świetny dodatek do zestawów, można do nich strzelać z pojadzdów 🙂

Dodaj komentarz